Platan – ośrodek hipoterapii i programów rozwojowych z końmi

warsztaty edukacyjne

„Koń ma cztery nogi, a też się potknie” – wśród aforyzmów, przysłów i porzekadeł o koniach.

To warsztaty, podczas których wzbogacamy i ubarwiamy język polski, łącząc miłość do koni z poszanowaniem tradycji językowych, historycznych i kulturowych. Wyruszamy w końską podróż z językiem polskim. Poznajemy dawne i współczesne powiedzenia, które pokazują nam jak mocno koń wpisany jest w życie człowieka.

To zajęcia nie tylko dla miłośników koni, ale również dla tych, którzy chcą zanurzyć się w mądrość przysłów i wspólnie o nich pogawędzić.

Podczas zajęć, oprócz metody podawczej – pogadanki, stosuję metody aktywizujące – burzę mózgów, mapę mentalną, metodę plakatu, dramę.

 

  • Czas trwania zajęć: 4 godz.
  • Ilość osób w grupie: 6 osób
  • Cena zajęć: 150 zł /osoba

Maści, odmastki i odmiany, czyli w krainie końskiej różnorodności

Gniada, kasztanowata, kara, siwa – to najbardziej rozpoznawalne maści koni.

W czasie warsztatów podejmujemy wyzwanie poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie. Rozwikłamy sprawę białego konia i zgłębimy tajemnicę czarnego. Zaciekawią nas srokate, dereszowate i tarantowate. Spróbujemy odróżnić maść jelenią od bułanej, rozpoznamy palomino i izabelowatą, a z pewnością zaintryguje nas… cremello.
Poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy Kronos ma gwiazdkę czy kwiatek i czy nosi skarpetki.

Zajęcia obejmują: prezentację multimedialną, quizy, zagadki, działania manualne i praktyczne wykorzystanie swojej wiedzy.

 

  • Czas trwania zajęć:  4 godz.
  • Ilość osób w grupie: 6 osób
  • Cena zajęć: 150 zł /osoba